Кішка проявляє агресію, що робити? (Причини озлобленості і агресії у кішок)
КОШКИ рідко кусаються через те,що вони по-справжньому розсерджені. Як правило, це стриманий жест протесту, що говорить про те, що кішці не подобається поведінка господаря. Занадто розігралася кішка, перевозбуділась, теж може несподівано різко змінити настрій і вкусити. Не варто доводити до цього, завжди пам’ятайте, що для кішки гра асоціативно пов’язана з бійкою, бо кошенята грають один з одним не тільки заради забави, а й для того, щоб навчитися постояти за себе в дорослому житті. І не дивно, що, граючи з господарями, легко переходять від ігрового стилю до силового, особливо якщо полоскотати черевце, так як коти в бійці найчастіше дряпають один одному животи. Це дія, більше, ніж будь-яке інше, пробуджує у тваринному войовничий інстинкт. З цієї ж причини деякі кішки влаштовують засідку і, вистрибуючи з-за меблів, кусають господарів за ноги. Не карайте кішку за таку поведінку, краще відволікаючи її небудь іграшкою або ласощами.
Кішка-мама, щоб кошенята не балував, поки вона їх вилизує, ніжно, але міцно стискає зуби навколо шиї кошеня, який відразу ж обм’якає і підпорядковується. Якщо ж він починає вириватися, вона ще міцніше затискає його зубами, щоб спокійно закінчити процедуру. Деякі кішки вдаються до такого ж методу, щоб утримати руку або кисть господаря і тим самим застерегти його від небажаних дій.
Захоплення зазвичай дуже м’який і не пошкоджує шкіру. Деяких кусючих кішок даремно звинувачують у поганому характері, швидше за все, вони себе так ведуть через погане самопочуття. Кішки настільки стоические створення, що не завжди можна розпізнати, що вони хворі: часто першим і єдиним сигналом служить саме той факт, що зазвичай дружелюбне тварина починає кусатися. Часто кішки підлягає страждають, наприклад, дуже болючим циститом або іншим урологічним захворюванням, перш ніж їх стан погіршиться настільки, що господарі нарешті помітять, що щось не так. Варто усунути хвороба, як відновиться і миролюбний настрій вашої кішки.
ЯК КІШКА нападниками і захисниками?
Навіть дорослі, тварини нечасто б’ються по-справжньому, всупереч наочним свідченням зворотного – порваним вухам, наприклад. Кішки майже завжди загодя попереджають про напад і спочатку намагаються провести психологічну обробку, що складається в демонстрації сили і обміні загрозливими і заспокійливими знаками, яка триває до тих пір, поки один з суперників не поступиться. Дві кішки можуть стояти по кілька хвилин, спопеляючи один одного поглядами, перш ніж одна з них поворухне. Наїжачений хутро і відстовбурчений хвіст, завдяки яким кішка здається більший і виглядає більш загрозливо, служать ознакою страху і зберігаються в колишньому положенні деякий час після того, як небезпека минула.
Вигнута спина висловлює одночасно наступальні і оборонні сигнали. Широко відкриті очі, роззявлена ??пащу і притиснуті вуха, вважаються зоологами ознаками оборони, в той час як напружені лапи і задертий хвіст символізують агресію. Задня частина тулуба просувається вперед для атаки, передня – зміщується назад або залишається на місці, від чого і вигинається спина.
Шипение і плювки – застереження, а гучні вибухові звуки, які здатна виробляти кішка, можуть збити з пантелику, наприклад, задиристого пса і дати їй можливість бігти, поки той приходить до тями. Кішка може раптово напасти, щоб відвернути увагу великого ворога. Це не намір заподіяти серйозної шкоди, а лише спроба розосередити його увагу, щоб утекти, поки ворог в розгубленості. Поки кішку не загнали в глухий кут, вона вважає за краще не нападати і триматися на чималій відстані від джерела загрози. Навряд чи ви коли-небудь побачите, як кішка вступає в бійку, якщо це не гра.
Якщо ж не можна уникнути справжньої бійки, кішка атакує, випустивши кігті на передніх лапах, які дуже гострі і можуть завдати глибоку подряпину, і кусаючи, коли вдається досить близько підібратися до ворога. Укуси – все ж рідкість в котячих бійках, хіба що сили суперників не рівні. Програє кішка зазвичай займає оборону, падаючи на спину, щоб відбиватися від противника всіма чотирма лапами з випущеними кігтями. Особливо вона намагається завдати шкоди за допомогою сильних задніх ніг.
Ту ж техніку боротьби вона використовує і проти людей. Спочатку жалібний писк, якщо ваші дії їй не до вподоби; потім – символічна подряпина, потім – серйозна подряпина або укус, щоб втекти, поки ви приходите в себе. Якщо положення виглядає по-справжньому небезпечним, кішка швидко ретирується і ховається в надійний притулок, звідки злобливо сичить на вас.
Навряд чи розумно вступати з вашою кішкою в єдиноборство голими руками. Збудившись, вона може поранити вас. Але зазвичай кішки дуже намагаються не заподіяти болю своїм друзям. Кігті, випущені, поки вона лізе по вашому пальто, негайно прибираються, коли кішка опиняється на тонкій сорочці або кофті. М’які подушечки лап роблять руху кішки дуже тихими – величезне благо для мисливця, – але не настільки, щоб її не чули інші кішки. А кігті східних кішок і зовсім не прибираються повністю, як у кішок інших порід.
ЯКЩО КИСКА Куса
Чи траплялося з вами коли-небудь, що ваша кішка раптово нападала на вас? Якщо так, то, можливо, ви стали об’єктом помилково спрямованої котячої агресії, тобто, просто кажучи, ви “підвернулися під руку” розсердженої кимось іншим кішці. Несподівані і, на перший погляд, неспровоковані атаки трапляються, якщо об’єкт котячої агресивності недосяжний для неї або він вже зник. У таких обставинах кішка може змінити напрямок своєї злоби і напасти на того, хто перебуває поруч, тобто на господаря.
Кішка, яка так себе веде, по натурі зазвичай не буває агресивною. Фахівці прийшли до висновку, що в більшості випадків котячих покусів діагноз звучить як “помилково спрямована агресія”. Таких випадків можна уникнути, якщо зрозуміти, як виникають подібні ситуації і як їх можна згладити або виправити.
Появи іншої кішки, навіть на відстані, навіть за вікном або скляними дверима, достатньо, щоб привести вашу кішку в стан крайнього збудження. Тим більше це майже завжди трапляється при зустрічі двох незнайомих між собою кішок носом до носа. Багато власників кішок розповідають, що піддалися такому нападу, коли намагалися розборонити двох забіяк кішок. Насправді, іноді досить буває одного тільки присутності господаря, щоб спровокувати напад.
Пронизливі звуки, незвичайні запахи, прихід гостей і іншого роду занепокоєння у навколишньому кішку середовищі можуть виявитися причиною її агресивної поведінки. Іноді на тонку котячу психіку впливають кілька неприємних стимуляторів відразу, і тоді кішка може перебувати в збудженому стані багато годин поспіль.
Фахівці з поведінки тварин з Пенсільванського університету (США) розробили програму виходу їх таких ситуацій. Спочатку слід з’ясувати обставини, що передували атаці: місцезнаходження кішки і фактори, які могли вплинути на неї. Виявивши можливі стимулятори, слід надалі постаратися не піддавати кішку їх впливу.
Не намагайтеся заспокоювати кішку або ще як-небудь впливати на неї. Ознаки збудження у кішок це шипіння, бурчання, різке розмахування хвостом і скуйовджена шерсть. Як тільки кішка почне займатися якимось стороннім справою – вилизуванням або їжею, ймовірність нападу зазвичай зникає.
перемиканням агресія може мати тяжкі наслідки як для вас, так і для кішки. Наприклад, якщо ви спробуєте якось знерухомити або посадити в клітку розлючений кішку, вона може стати агресивною вже від страху, а такий стан вимагає в такому разі тривалого, багатотижневого лікування.
Якщо джерело порушення кішки неможливо з’ясувати або усунути, перемикання агресивність може прийняти затяжний характер. Але в більшості випадків, на щастя, усунення негативного стимулу швидко призводить до колишніх, гармонійним відносинам між кішкою і господарем.
Негативним стимулом, між іншим, може бути відсутність позитивних емоцій або неможливість виплеснути переповнює молоду кішку енергію. Поява в будинку другий кішки, або собаки, або іншого якого-небудь компаньйона для ігор може вирішити цю проблему.